8 lutego, 2024/Blog
  • By Leszek Piątkowski
  • 190

Często otrzymujemy pytania bezpośrednio od naszych klientów czy pyłek pszczeli można podawać dzieciom i od jakiego wieku? Spieszymy z odpowiedzią! W apiterapii zaleca się, że pyłek pszczeli można podawać dzieciom od 3 roku życia. Wynika to z faktu, że pyłek ma właściwości alergizujące. Proponuję przed poddaniem dziecku pyłku, wykonać próbę uczuleniowa poprzez podanie kilku kolorowych kuleczek pyłku pod język. Jeżeli dziecko poczuje mrowienie to może być uczulone. Ze swojego doświadczania wiem, że warto podać dziecku pyłek do ulubionego jogurtu, lub posmarować pieczywo z naszym miodem z pyłkiem pszczelim (superfood), lub bezpośrednio na łyżce, który jest pyszny i zdrowy czyli siadania na słodko. Dzieci lubią wszystko co słodkie, więc warto wprowadzić im do odżywiania pyłek pszczeli.

Odchudzanie a pyłek pszczeli

Z nowym rokiem, każdy życzy sobie dużo zdrowia. A nasze zdrowie wiąże się często wagą jaką mamy. Czy pyłek pszczeli może nam pomóc w utracie wagi i przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Otóż spieszę z wyjaśnieniami!

Kluczem stanu naszego zdrowia jest przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu (ogólnie sport) i zbilansowana dieta oparta na naturalnych produktach, z dodatkiem pyłku pszczelego który może być naszym naturalnym suplementem diety, które może nas wspomóc odpornościowo ze względu na liczbę zawartych składników oraz pomóc w walce z naszymi kilogramami, których chcemy się pozbyć. Pyłek pszczeli zawiera dużo aminokwasów, które pozytywnie wpływają na naszą przemianę materii. Ponadto pyłek pszczeli to bogactwo naturalnych witamin – opisuje to wyżej „Bogactwo składu pyłku kwiatowego”. Więc warto z nowym rokiem podjąć wyzwanie dla siebie i swojego zdrowia wprowadzając pyłek pszczeli do swojej diety.

Przeciwwskazania do stosowania pyłku kwiatowego

Osoby, które są uczulone na produkty pszczele, powinny zachować ostrożność przed spożyciem pyłku. Powinny wziąć kilka ziarenek pyłku pod język i poczekać czy wystąpi reakcja alergiczna. Oznaką, ze możemy być uczuleni to po spożyciu wystąpi pieczenie lub mrowienie.

Jak przygotowujemy pyłek do sprzedaży?

Pyłek kwiatowy (pszczeli) z naszej pasieki charakteryzuje najwyższa jakość. Pyłek przygotowany do sprzedaży w pierwszej kolejności jest suszony, po to by się psuł, następnie mrozimy go w celu zachowania swoich właściwości i na końcu oczyszczamy na wialni, aby pozbawić go zanieczyszczeń.

Żyj zdrowo i jedz smacznie! Włącz do diety pyłek pszczeli!

Każdy chce być młody i zdrowy! W związku z tym, z pomocą spieszy pyłek pszczeli, a wprowadzenie go do jadłospisu odwdzięczy się nam nasz zdrowy organizm, naszych dzieci i najbliższych. Jeśli weźmiemy pod uwagę jego właściwości korzystnie wpływające na organizm czy charakterystykę którą przedstawiamy powyżej to możemy stwierdzić, że jest to świetny dodatek do naszej codziennej diety.

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Was do spożywania pyłku pszczelego. Jeżeli tak, to zapraszam Was po pyłek bezpośrednio do naszego gospodarstwa w Nasielsku lub do zakupu w naszym sklepie online (slodyczula.pl).

Więcej o właściwościach naszego pyłku pszczelego i sposobach stosowania znajdziesz na naszym blogu.